Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie pokročila s případem tragédie na Rakovnicku. Už tuší, co se v domě stalo

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policie ve středu zveřejnila nové detaily případu v Lužné na Rakovnicku, kterým se kriminalisté zabývají od úterý. Podle nejnovějších informací došlo ke konfliktu mezi majitelem domu a nájemníky. Případ je prověřován pro podezření z pokusu o vraždu. 

Pro středočeskou policii případ začal v úterý po poledni, kdy přijala oznámení o incidentu mezi několika osobami v obci na Rakovnicku. V domě byl nalezen jeden mrtvý člověk. "Dále se zde nacházely dvě zraněné osoby, kdy jedna byla letecky transportována do nemocnice a druhá převezena pozemní cestou taktéž do zdravotnického zařízení," uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa.

Případ si převzali krajští kriminalisté, kteří se od včerejška zabývají veškerými okolnostmi tragické události. Policie již v úterý zmínila, že by veřejnosti nemělo hrozit další nebezpečí. 

Mluvčí ve středu odhalil, že dosavadní šetření ukázalo, že došlo ke konfliktu. Majitel domu měl z dosud nezjištěného důvodu napadnout dvojici nájemníků a způsobit jim vážná bodnořezná poranění. 

"Podezřelého policisté po násilném vstupu do domu nalezli bez známek života, s bodným poraněním, které si s největší pravděpodobností způsobil sám. U zemřelého kriminalisté nařídili soudní pitvu," řekl Truxa. 

Kriminalisté v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření z pokusu o vraždu. Dvojici zraněných nájemníků zatím s ohledem na jejich stav nebylo možné vyslechnout. 

Témata:  vražda krimi Policie ČR Středočeský kraj

Související

Aktuálně se děje

20. června 2026 13:51

Počasí: Tisíce blesků, desítky zraněných. Evropu zasáhly extrémní bouřky

Noční bouřky provázené extrémními srážkami zasáhly rozsáhlá území Německa a Švýcarska, kde napáchaly značné materiální škody a způsobily zranění desítkám lidí. Přírodní živel s sebou přinesl bleskové záplavy, silné poryvy větru a tisíce blesků. Výkyvy počasí výrazně narušily dopravu a vedly k evakuaci několika hromadných akcí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

České Dráhy

Na Colours of Ostrava můžete speciálním vlakem. Zahrají Gufrau

Také letos vypraví České dráhy na festival Colours of Ostrava speciální vlak Colours Expres. Ve středu 15. července dopraví návštěvníky z Prahy přímo do Ostravy a po skončení festivalu zajistí v neděli 19. července také pohodlnou cestu zpět. Cestující se mohou těšit na jízdu moderní soupravou ComfortJet, doprovodný program na palubě i možnost vyřízení festivalové akreditace už během cesty. Předprodej jízdenek na speciální vlak již byl zahájen.