Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie předala Pavlovi bezpečnostní zprávu o Hradu, kancelář ji projednala

Petr Pavel
Petr Pavel
Foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Policisté dokončili bezpečnostní analýzu rizik v areálu Pražského hradu a minulý týden s ní seznámili prezidenta Petra Pavla. Kancelář hlavy státu zprávu projednala. ČTK to sdělili mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán a prezidentova mluvčí Markéta Řeháková.

Bližší informace zveřejní policie podle Bocána koncem týdne. Prezident bezpečnostní kontroly při vstupu na Hrad opakovaně kritizoval.

"Pan policejní prezident spolu s kolegy seznámil pana prezidenta republiky a jeho tým s výsledky bezpečnostní analýzy rizik ve vztahu k areálu Pražského hradu v minulém týdnu. Bližší informace zveřejníme na konci tohoto týdne," uvedl Bocán.

"Můžeme potvrdit, že bezpečnostní opatření jsme projednávali tento týden," doplnila Řeháková. Výsledky analýzy zatím mluvčí nechtěli komentovat. Policejní prezident Martin Vondrášek na konci března uvedl, že další opatření na Hradě budou muset být adekvátní bezpečnostním hrozbám.

Kontroly na vstupech do areálu Pražského hradu byly zavedeny v roce 2016. Podle kritiků byla opatření zbytečná. Hrad je tehdy hájil potřebou zajistit bezpečí turistů. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) nedávno řekl, že bezpečnostní rámy by mohly být případně pouze na vybraných místech uvnitř areálu a prostor Hradu by byl monitorován.

O zrušení kontrol se začalo mluvit více než před rokem. Tehdy byly bezpečnostní složky podle ministra změnám nakloněny. Situace se změnila v momentě, kdy Rusko zaútočilo na Ukrajinu a rozpoutalo válku.

Témata:  Petr Pavel Policie ČR Pražský Hrad

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 11:41

Rusko chce zakázat vojákům na frontě mobilní telefony

Poslanci ruské Státní dumy projednávají návrh zákona, který by zpřísnil disciplinární tresty pro vojáky používající chytré telefony a další elektronická zařízení v bojových zónách. Uvedl to server The Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy