reklama

K události došlo v neděli 31. října 2021 kolem půl druhé odpoledne. Pád jedné kabiny nepřežila jedna osoba. Druhá kabina zůstala viset 15 metrů nad zemí, záchranné složky z ní s pomocí obsluhy lanové dráhy vyprostily 14 lidí.

Policie ihned zahájila trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Strážci zákona zadali řadu znaleckých zkoumání, provedli výslechy svědků a zainteresovaných fyzických a právnických osob.

Ve čtvrtek 26. října došlo k ukončení části přípravného řízení a vydání usnesení o zahájení trestního stíhání čtyř fyzických a jedné právnické osoby. "Tyto osoby byly obviněny ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti a za vinu je jim kladeno zejména porušení důležitých povinností vyplývajících z jejich zaměstnání a funkcí tím, že v rozporu s předpisy a s technickou dokumentací, které stanovují mimo jiné podmínky pro provoz této lanové dráhy, byla dráha Horní Hanychov - Ještěd vědomě provozována," uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Vyšetřování události bude pokračovat. V případu budou za dozoru státního zastupitelství probíhat další důležité úkony, dodal mluvčí.