Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policisté obvinili řidiče kvůli sobotní tragické nehodě na D1

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Policie obvinila řidiče kamionu ze zavinění sobotní tragické nehody na dálnici D1. Muži hrozí v případě odsouzení až šestiletý trest odnětí svobody. Ve směru do Polska se včera srazilo několik vozidel včetně tahače, který převážel tank. Jeden člověk nepřežil.

"Karvinští kriminalisté obvinili čtyřiapadesátiletého řidiče kamionu z trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě odsouzení může byt potrestán až na šest let odnětím svobody," uvedla policie v neděli na sociální síti X.

Policie o tragické události informovala v sobotu krátce před 10. hodinou. Nehoda se stala na 376. kilometru ve směru do Polska, dálnice D1 musela být v místě incidentu uzavřena. Zprůjezdnit se ji opět podařilo až ve večerních hodinách.

"Podle předběžných informací měl řidič tahače převážejícího tank zastavit v pravém jízdním pruhu, za ním zastavilo osobní vozidlo, do kterého narazil kamion převažející automobily. Nehoda si bohužel vyžádala jeden lidský život. Další dvě osoby utrpěly zranění," uvedli policisté na síti X.

Český statistický úřad (ČSÚ) loni evidoval 10 406 dopravních nehod v Moravskoslezském kraji. Bylo jich o necelé dvě stovky více než v předchozím roce.

Témata:  Policie ČR dopravní nehody dálnice D1

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy