Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poplach na škole v Mostě. Vyhrožoval anonym, zasahovala policie

Policie zasahovala na základní škole v Mostě. (20.3.2025)
Policie zasahovala na základní škole v Mostě. (20.3.2025)
Foto: Policie ČR

Policie ve čtvrtek ráno zasahovala na jedné ze základních škol v Mostě, protože anonym vyhrožoval bombou. Podezření se nepotvrdilo. Strážci zákona nyní hledají osobu, která za výhrůžkou stojí. 

Policie o zásahu na 3. ZŠ v Mostě informovala několik minut po půl deváté ráno na sociální síti X. Na tísňové lince obdržela oznámení o uložení nástražného výbušného systému. Proto se přistoupilo k evakuaci, během které budovu opustilo 86 osob.

Policisté na místo vyslali i psa vycvičeného na vyhledávání výbušnin. Po několika desítkách minut bylo oznámeno ukončení opatření. "Uložení bomby ve škole se nepotvrdilo. Všichni se vrátili ve zdraví do tříd," sdělila policie. 

Strážci zákona dodali, že nadále pátrají po autorovi anonymního oznámení, který výuku výhrůžkou přerušil.

Témata:  krimi Policie ČR školství Ústecký kraj

Související

Aktuálně se děje

17. března 2026 4:00

Počasí do poloviny dubna. Meteorologové nastínili, jak bude o Velikonocích

Blíží se duben a s ním i velikonoční svátky. Meteorologové v pravidelném měsíčním výhledu nastínili, jaké počasí přinesou následující dny a týdny. Teploty podle nich porostou, během příštího měsíce překročí hranici 15 stupňů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Martin Řezníček

Debata ČT mění obsazení. Česká televize má náhradu za Moravce

Česká televize pokračuje v budování náhradního diskusního formátu, který v nedělním poledním čase zaplnil mezeru po náhlém odchodu Václava Moravce. Nadcházející vydání pořadu s názvem Debata ČT, které se poprvé objevilo na obrazovkách minulý týden, již nebude uvádět dvojice Lukáš Dolanský a Vanda Kofroňová. Do moderátorského křesla tentokrát usedne zástupce šéfredaktora Martin Řezníček, uvedl Český rozhlas.