Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poslanci se v úterý sejdou na mimořádné schůzi kvůli Babišovi

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Poslanecká sněmovna se bude příští týden zaobírat chováním bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO). Šéfka dolní parlamentní komory Markéta Pekarová Adamová dnes uvedla, že poslanci se sejdou na mimořádné schůzi v úterý v 15 hodin.

O termínu mimořádné sněmovní schůze informovala Česká televize. Vládní strany se na jejím svolání dohodly už v úterý. "Vytrvalá snaha o ohrožování bezpečnosti a západního ukotvení České republiky, metody připomínající minulý režim a zatahování dětí politických soupeřů do veřejného prostoru se nemohou stát normou. Proto svoláváme mimořádnou schůzi Sněmovny," uvedl premiér Petr Fiala (ODS) včera na sociální síti.

Babiš v neděli odpoledne podle serveru novinky.cz u svých kolegů mailem poptal materiály týkající se ministra zahraničních věcí Lipavského. Učinil tak poté, co jej člen vlády v České televizi označil za bezpečnostní riziko pro Česko.

"Udělejte mi teze, podklady na tohoto zm*da," napsal například Babiš , který se ptal, zda má šéf diplomacie děti. Mailové vlákno podle serveru obsahuje životopis, odkazy na mediální články nebo zmínky o Lipavského dceři a manželce. Mail však namísto svému poradci Janu Rovenskému zaslal ekologickému aktivistovi s totožným jménem.

Lipavský se v nedělním vydání diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce pustil do ostré kritiky expremiéra Babiše, který podle něj začíná být bezpečnostním ohrožením Česka.

Témata:  Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky Andrej Babiš

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy