Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pošťáci donesou důchody i seniorům, kteří jindy chodí na pobočky

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Pošťáci donesou důchody domů i seniorům, kteří pro ně běžně chodí na pobočky. Za pondělí 23. března a úterý 24. března by mělo jít asi o 75.000 plateb každý den. V tiskové zprávě o tom informovala Česká pošta.

Má jít o součást prevence proti nákaze novým typem koronaviru, která má často u seniorů horší průběh než u mladších pacientů. 

Pošta doručí domů důchody i těm, kteří si pro ně chodí na pobočku. Díky moc všem pošťačkám a pošťákům za to, jak situaci zvládají. Jsou v první linii! #spolutozvladneme https://t.co/cboKA65NDj

— Jan Hamáček (@jhamacek) March 21, 2020

"Prakticky to znamená, že v příštím týdnu nemusí žádný důchodce pro svůj důchod na pošty, všechny důchody se pokusí Česká pošta doručit. Pokud by se stalo, že důchodce nebude doručovatelem zastižen, bude mu důchod uložen na ukládací poště," uvedl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Telefonicky si bude možné domluvit opakované doručení, znovu se pošta pokusí doručit i důchody, které si lidé nevyzvedli v pátek 20. března. Od pondělí 23. března budou navíc pobočky od 9:00 otevřené pouze pro seniory. Po distribuci důchodů pak budou standardním způsobem doručované i doporučené zásilky, které nově nebudou automaticky uložené na pobočkách.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 důchody Česká pošta důchodci život

Související

Aktuálně se děje

8. října 2025 12:39

Nový problém ohledně dědictví po Krampolovi (†87). Ozval se jeden z blízkých

Už se zdálo, že řízení ohledně dědictví po Jiřím Krampolovi nebude nikterak složité. Proslýchalo se, že jediným dědicem bude syn jedné z jeho někdejších manželek. Nejnovější informace ale naznačují, že to nebude tak jednoduché. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Marian Jurečka v Poslanecké sněmovně

Platy státních zaměstnanců: Bezpečnostní složky a učitelé je mají jisté, zbytek čeká na novou vládu

Středeční jednání vlády s odboráři nepřineslo shodu v otázce růstu platů ve veřejné sféře pro nadcházející rok. Proto prozatím zůstávají v platnosti pouze dřívější ujednání týkající se platů učitelů a bezpečnostních složek. Očekává se, že končící kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) tato dříve dohodnutá navýšení potvrdí už příští týden. Další rozhodování o platech ale spadne do kompetence nové vlády, která vzejde z proběhlých voleb.