Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Požár haly v Mníšku pod Brdy: Došlo ke zřícení, škoda jde do milionů

Hasiči zasahovali u požáru haly v Mníšku pod Brdy. (18.1.2025)
Hasiči zasahovali u požáru haly v Mníšku pod Brdy. (18.1.2025)
Foto: HZS Středočeského kraje

K požáru haly vyjížděli v sobotu odpoledne středočeští hasiči do Mníšku pod Brdy. Hala se částečně zřítila, škoda jde do milionů korun. Na místě zasahovalo přes 10 hasičských jednotek. Příčina události je předmětem vyšetřování. 

Hasiči přijali oznámení o požáru haly v areálu místních kovohutí v sobotu krátce po 12. hodině. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. "Došlo ke zřícení haly a hašení probíhá z vnější části budovy," uvedl středočeský sbor na sociální síti X. 

Plameny zasáhly přibližně polovinu budovy. Na místo vyrazilo celkem 11 jednotek, z nichž některé se již odpoledne mohly vrátit na své základny. Po 14. hodině totiž bylo oznámeno, že veškeré plamenné hoření je již uhašeno a poplachový stupeň byl snížen na první.

Příčina požáru je předmětem probíhajícího vyšetřování. Hasiči na facebooku sdělili, že škoda na hale byla vyčíslena na více než pět milionů korun. 

Témata:  požáry hasiči Středočeský kraj

Aktuálně se děje

17. srpna 2026 21:52

Princ Harry se letos opět vrátí do Británie. A možná nejen jednou

Vévoda ze Sussexu princ Harry plánuje častější návraty do své rodné Británie. Podle informací webu Express z jeho blízkého okolí má v úmyslu cestovat do Spojeného království každé dva až tři měsíce. Toto rozhodnutí navazuje na nedávné soukromé setkání s králem Karlem III., které bylo vnímáno jako úspěšný krok k obnovení narušených rodinných vztahů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy