Hasiči ve čtvrtek ráno zasahovali u požáru bytového domu v Novém Městě nad Metují v Královéhradeckém kraji. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Lidé museli být z domu evakuováni, město pro ně hledá náhradní ubytování.
Krajští hasiči informovali o události krátce před šestou hodinou ranní na sociální síti X, kde také zveřejnili fotografie z místa.
Na místo vyjely hasičské jednotky z druhého stupně požárního poplachu, připojili se k nim záchranáři a policisté. Hasiči nasadili několik vodních proudů a výškovou techniku. Přistoupili také k nutné evakuaci osob z domu.
Po několika desítkách minut byl požár lokalizován. "Hasiči dohašují ohniska ve střešní konstrukci. Evakuované osoby byly umístěny do přistaveného autobusu krajských hasičů. Na místě jsou i zástupci města," sdělil hasičský sbor.
Město k požáru domu ve Zborovské ulici na facebooku uvedlo, že zasahovalo osm hasičských jednotek. Šlo o městský bytový dům. "Evakuovaným obyvatelům město zajišťuje náhradní ubytování. Objekt je nyní stabilní, aktuálně probíhá kontrola objektu," dodali zástupci města.
Témata: požáry, hasiči, Královéhradecký kraj
Související
7. května 2025 13:20
3. května 2025 15:52
28. dubna 2025 19:17
22. dubna 2025 21:54
22. dubna 2025 20:19
16. dubna 2025 11:22