Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Požár v Zábřehu: Hořelo v bytě, jeden člověk utrpěl popáleniny

Hasiči zasahovali u požáru v bytě v Zábřehu. (13.1.2025)
Hasiči zasahovali u požáru v bytě v Zábřehu. (13.1.2025)
Foto: HZS Olomouckého kraje

Požár v pondělí zachvátil byt v Zábřehu v Olomouckém kraji. Jeden člověk utrpěl při požáru popáleniny druhého stupně. Příčina události je předmětem vyšetřování. 

Krajští hasiči o zásahu u požáru bytu v pátém nadzemním poschodí informovali v pondělí po půl sedmé večer na sociální síti X. "Došlo k zahoření sedací soupravy v obývacím pokoji. Jedna zraněná osoba s popáleninami 2. stupně předána ZZS a převezena do nemocnice," uvedli.

Požárníci ve vyváděcích maskách zachránili sedm osob, dalších osm lidí evakuovali z dalších bytových jednotek v domě. Po likvidaci požáru provedli odvětrání budovy. Na místě zasahovala i výšková technika.

Na místo události dorazil i hasičský vyšetřovatel. Příčina požáru a výše způsobené škody zatím nebyla stanovena. 

Témata:  požáry hasiči Olomoucký kraj

Související

Aktuálně se děje

8:24

Psala se historie britské královské rodiny. Král a spol. se sešli na katolickém pohřbu

Britská královská rodina se v úterý rozloučila se zesnulou vévodkyní z Kentu Katharine. Prvního katolického pohřbu v moderní historii monarchie se zúčastnil král Karel III. a další členové rodiny, informovala BBC. Chyběla zdravotně indisponovaná královna Camilla. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy