Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Praha se chystá na další etapu oprav Barrandovského mostu, začíná zítra

Barrandovský most
Barrandovský most
Foto: Google Earth

Praha se připravuje na možné komplikace v automobilové dopravě. V pondělí totiz začnou hlavní práce v rámci druhé etapy rekonstrukce Barrandovského mostu. Postupné omezování dopravy probíhalo už o víkendu.

Cílem letošní etapy oprav je odstranění mostního svršku a stávajícího vybavení na severní polovině jižního mostu a na barrandovské rampě z ulice K Barrandovu. V plánu je také výměna mostních dilatačních závěrů, sanace spodní části nosné konstrukce jižního mostu či stavba nových říms.

O trpělivost a ohleduplnost požádali řidiče primátor Bohuslav Svoboda (ODS) i jeho první náměstek pro oblast dopravy Zdeněk Hřib. Podle Svobodova předchůdce bude dopad uzavírky podstatně výraznější než loni.

"Letos totiž bude uzavřena kvůli rekonstrukci rampa z ulice K Barrandovu, kterou v běžném provozu využíval až dvojnásobný počet vozidel než loni opravovanou rampu ze Strakonické ulice," vysvětlil Hřib.

Po dobu rekonstrukce budou na Pražském okruhu (D0) vyznačeny objízdné trasy, po kterých je možné jezdit bez dálniční známky. To v praxi znamená, že pokud je dopravním značením vyznačena objízdná trasa a je navedena na dálnici, mohou ji vozidla, která smějí vjíždět na dálnici, použít bez poplatku. U osobních vozidel jde o dálniční známku.

Témata:  Barrandovský most Praha

Aktuálně se děje

13. června 2024 19:24

Lídři G7 se dohodli: Miliardy dolarů ruských zisků půjdou na Ukrajinu

Lídři G7, kteří se ve čtvrtek sešli v italském regionu Apulie, dosáhli dohody o půjčkách 50 miliard dolarů Ukrajině za použití zisků ze zmrazených ruských aktiv v EU a zemích G7, uvedla agentura Reuters. Hostem hlav států a vlád "sedmičky" je ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy