"Počty klientů v obou městečkách v posledních týdnech výrazně klesají a ke dni 27. července je plánováno spojení obou stanových městeček do areálu v Troji," uvedl mluvčí. V Malešicích budou lidé naposledy v úterý 26. července, poté se přesunou do Troje. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) dodal, že město provoz městeček od počátku vnímalo jako krajní a dočasné řešení.

První stanové městečko s kapacitou 150 lůžek otevřel magistrát v Troji v sobotu 14. května. První víkend tam našlo azyl 142 lidí. Na přelomu května a června potom začalo fungovat stanové městečko se stejnou kapacitou v Malešicích.

Praha 11. července po necelém měsíci znovu otevřela Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) ve Vysočanech, které dříve uzavřela kvůli vyčerpání ubytovacích kapacit. Centrum nyní funguje a poskytuje Ukrajincům všechny služby až na zajištění ubytování s výjimkou nouzového přespání ve stanových městečkách a zprostředkování státních lůžek Správy uprchlických zařízení. Od počátku konfliktu na Ukrajině získalo podle dat ministerstva vnitra v ČR dočasné vízum více než 398.000 uprchlíků, z toho 91.000 v Praze.