Schůzky Jindrák označil za "velmi pracovní". Zeman podle něj Vučiče a Orbána upozornil na současnou migrační krizi a vysoký růst počtu migrantů, kteří přes Českou republiku míří z Turecka do Německa. Orbán naopak českého prezidenta seznámil s maďarskými plány v této oblasti. Dalším tématem byla energetická krize a válka na Ukrajině. Všichni tři státníci podle Jindráka shodně vyjádřili obavy z dalšího vývoje konfliktu a z jeho možné eskalace, která by mohla přerůst i v použití jaderné zbraně Ruskem.

Setkání s Orbánem český prezident využil k rozloučení, protože se sešli pravděpodobně naposled před koncem Zemanova prezidentského mandátu. Naposledy se s ním Zeman viděl loni v září krátce před svou dlouhodobou hospitalizací. V minulosti je pojily podobné názory na kritiku Evropské unie nebo na vztahy s Ruskem.

S Vučičem Zeman mluvil také o zřízení Českého domu v Bělehradě. Srbský prezident podle Jindráka potvrdil zájem o jeho otevření a deklaroval, že předání české straně bude připraveno ještě do konce Zemanova funkčního období. Český prezident je připraven, pokud mu to zdravotní stav dovolí, Český dům osobně otevřít, dodal Jindrák.

Za jeho obnovení se přimlouval Zeman opakovaně, s Vučičem o něm mluvil například při své návštěvě v Srbsku 2019. Původní Český dům v Bělehradě v 60. letech zkonfiskovala Jugoslávie. Jeho stavbu zaplatila ve dvacátých letech 20. století česká krajanská komunita.

S maďarským premiérem Orbánem, kterého v minulosti označil za přítele, se dnes setkal také expremiér Andrej Babiš. Fotografie z jednání v průhonické restauraci zveřejnil na facebooku. Orbán se v Praze sešel též s bývalým českým prezidentem Václavem Klausem v sídle jeho institutu na pražské Hanspaulce. Podle webu Institutu Václava Klause mluvili o složité situaci obou zemí v energetické oblasti či o kvůli inflaci se horšících ekonomických podmínkách a shodli se na významu spolupráce uvnitř visegrádské čtyřky, kterou kromě ČR a Maďarska tvoří ještě Polsko a Slovensko.

Zeman dnes v rámci EPC promluví před jeho účastníky na počátku společné večeře.

Funkční období současné české hlavy státu končí příští rok v březnu.