reklama

Mall podle mluvčí Pavly Hobíkové vidí v očkování krok správným směrem, proto v něm pracovníky podporuje. "Každý zaměstnanec, který nám doloží potvrzení o očkování, dostane dva relax days navíc, tedy za každý den, kdy si došel pro jednu z dávek, bude moci čerpat den volna navíc," řekla.

Společnost Tesco podle svého mluvčího Václava Koukolíčka o zavedení placeného volna pro očkované zaměstnance neuvažuje. Firma letos podle něj zavedla nové benefity, například mimořádnou podporu pro pracovníky, kteří zakládají rodinu, případně ji už mají. Více také podpoří zaměstnance, kteří se vracejí do práce po dlouhodobé pracovní neschopnosti způsobené závažným onemocněním nebo úrazem. Od ledna budou mít pracovníci Teska pět týdnů dovolené. "Tyto benefity ocení naši kolegové více," řekl Koukolíček.

Řetězec Albert zdůrazňuje důležitost očkování pro zdraví zaměstnanců a bezpečnost v prodejnách v interní komunikaci, uvedl ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček. Společnost podle něj naplánovala také vzdělávací on-line seminář s lékařem a expertem, kteří odpovídali na otázky a vysvětlovali souvislosti. V prodejnách i distribučních centrech firma podle Marečka vychází lidem vstříc při plánování směn, aby mohli po očkování odpočívat.

V případě on-line supermarketu Košík.cz je podle šéfky jeho personálního oddělení Patricie Holečkové polovina lidí plně naočkovaná. Každý podle ní reaguje na očkování jinak a je samozřejmé, že kdo se po něm necítí dobře, může zůstat doma.

Vláda na mimořádném jednání schválila návrh premiéra Andreje Babiše (ANO), podle něhož státní zaměstnanci očkovaní letos proti covidu-19 budou mít nárok na dva dny placeného volna. Čerpat je mohou do konce roku. K podobnému kroku vláda vyzvala soukromé firmy či samosprávy.

reklama