V noci dělníci s pomocí těžké techniky v četně několika jeřábů odstranili z tratě havarované cisterny a nad ránem lokomotivu, následovala oprava koleje. "Zprovoznění dalších kolejí se bude odvíjet od postupu oprav," uvedl Gavenda. Neprůjezdný železniční koridor způsobil velká zpoždění vlaků na náhradních trasách.

Provoz na trati je obnoven zatím s velkým omezením a za snížené rychlosti, první vlaky zde už projely. Zatím budou úsekem projíždět spoje dálkové dopravy ve směru Praha - Kolín. Podle mluvčí Českých drah Vandy Rajnochové regionální dopravu nadále zajišťují autobusy, řekla ČTK. Předpoklad obnovení provozu osobních vlaků v úseku Český Brod - Kolín je podle odhadu z dnešního rána zhruba ve 12.00.

Nákladní vlak havaroval v pondělí vpodvečer, mimo koleje se dostala lokomotiva a dvě cisterny převážející toxický benzen. Hasiči v úterý látku přečerpali do náhradních cisteren a v noci na dnešek vyprošťovali havarované vozy.

Příčinu havárie vyšetřuje Drážní inspekce, podle níž vlak nedovoleně projel návěstidlo zakazující jízdu. Škoda dosáhla podle odhadu Správy železnic čtyři miliony korun, z toho 1,5 milionu na trati a 2,5 milionu na vlaku. Dva lidé, kteří byli ve vlaku, se lehce zranili. Souprava patří dopravci ČD Cargo.

reklama