Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Průzkum: ANO by vyhrálo volby, TOP 09 by skončila mimo Sněmovnu

Hnutí ANO
Hnutí ANO
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Opoziční hnutí ANO by aktuálně volilo ze všech subjektů nejvíce lidí, konkrétně 31 procent, ukazuje dubnové šetření agentury Median. Oproti druhé ODS jsou jeho preference dvojnásobné. Do Poslanecké sněmovny by se dostalo šest stran a hnutí.

Druzí občanští demokraté by podle nejnovějšího průzkumu získali 15 procent hlasů. Přes deset procent se v preferencích přehoupli také Piráti (10,5 %), další parlamentní subjekty už jsou pod touto hranicí. SPD by oslovila 8,5 %, Starostové a nezávislí 7,5 % a lidovci 5,5 % voličů.

Nejblíže pětiprocentní hranici se drží TOP 09, která na ni ztrácí půl procentního bodu. Na čtyři procenta by v dubnu dosáhli sociální demokraté a komunisté. Strany aktuální vládní koalice mají v součtu podporu 43 procent.

Median provedl aktuální šetření ve dnech 1. dubna až 2. května. Na dotazy odpovídalo 1015 respondentů starších 18 let.

Témata:  Hnutí ANO volby průzkumy

Související

Aktuálně se děje

24. července 2024 16:30

Scholz promluvil o opětovné kandidatuře na kancléře

Německý kancléř Olaf Scholz, člen Sociálnědemokratické strany Německa (SPD), oznámil na tiskové konferenci, že se znovu plánuje ucházet o post předsedy německé vlády. Potvrdil to podle agentury Bloomberg krátce po oznámení termínu příštích voleb do Spolkového sněmu, které proběhnou 28. září 2025.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy