Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rakušan je připraven hájit kroky ministerstva vnitra

Vít Rakušan
Vít Rakušan
Foto: INCORP images

Vicepremiér Vít Rakušan (STAN) je připraven hájit před poslanci kroky ministerstva vnitra v uplynulém roce. Před zasedáním Sněmovny to novinářům řekl šéf poslanců KDU-ČSL Marek Výborný s tím, že debata o České poště se ale zřejmě neuskuteční na mimořádné schůzi svolané hnutím ANO pod názvem "selhání a neschopnost Víta Rakušana ve funkci ministra vnitra", ale v rámci schůze "situace v České poště".

Poslanci by se měli ve středu odpoledne sejít k diskusi o budoucnosti České pošty, která plánuje zrušit skoro tři sta poboček. Zástupci hnutí ANO Rakušanovi vyčítají kromě jiného i špatnou komunikaci v případě dalšího působení pošty.

Ke schválení návrhu programu schůze ale potřebuje opozice i koaliční hlasy, které dosud neměla. Podle Výborného ale poslanci program schválí, nicméně pouze v rámci schůze týkající se pošty. "Budou moci vystoupit i poslanci mimo přednostní práva," dodal.

Vláda minulý týden schválila nařízení, které umožní České poště snížit počet poboček na 2900. Pošta už zveřejnila seznam 300 pošt, které by měly být zrušeny, opozice ale tento krok kritizuje.

Témata:  Vít Rakušan Ministerstvo vnitra České republiky

Související

Aktuálně se děje

30. března 2025 17:21

Zvládla by se Evropa postavit Rusku? Nová analýza ukazuje sílu obou stran

Evropa nemůže ruskou hrozbu podceňovat, ale měla by si uvědomit svou reálnou sílu. Podle analýzy německého magazínu Der Spiegel disponují evropské členské státy NATO dostatkem zbraní i vojáků, aby mohly čelit Rusko. Největší neznámou je bojová připravenost. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy