reklama

Podle obžaloby opilý tehdy osmadvacetiletý muž malého chlapce, kterého nemohl utišit při krmení mlékem ani jinou péčí, nejméně šestkrát až osmkrát udeřil rukou a mobilním telefonem. Dítěti způsobil velmi vážné poranění hlavy, takže vzápětí zemřelo. Jeho tělo druhý den ráno uložil do cestovního kufru a odpoledních jej v kočárku odvezl za blízké Lohenice na Pardubicku. Tam kočárek ukryl v travním porostu a kufr s tělem schoval pod keř a zakryl trávou.

Muž je občanem Rumunska, soud dnes také rozhodl o jeho vyhoštění na dobu neurčitou. Má rovněž zaplatit 200.000 korun druhému dítěti své tehdejší přítelkyně jako nemajetkovou újmu. Matka obou dětí obžalována nebyla, po muži požaduje deset milionů korun. Soud ji s tímto nárokem odkázal na občanskoprávní řízení.

Podle dřívějších informací policie na možnou smrt dítěte upozornili policii mužovi rodiče v Rumunsku. Kriminalisté zjistili, že muž s přítelkyní žili v Přelouči u jejích rodičů ještě s dcerou. Pár však našli až po delším pátrání. Devatenáctiletá matka se snažila ukrýt u kamarádky a policistům zprvu nedokázala vysvětlit, kde je její dvouměsíční syn a odmítala taky říct, kde je její přítel. Nakonec úkryt muže prozradila a policisté jej zadrželi. Žena později potvrdila i to, že miminko zemřelo po útoku jejího partnera, a ukázala místo v mokřadu za městem, kde tělo dítěte ukryli.

reklama