Připustila, že podle dnešního večerního jednání lídrů parlamentních stran to nevypadá, že by se některá z opozičních stran přímo, nebo nepřímo chystala rozpočet podpořit. Doufá stále v dohodu na platformě vládní koalice a KSČM. Jednání večer pokračují.

Ministerstvo financí podle Schillerové zahájilo přípravy na případné rozpočtové provizorium, kdyby rozpočet nebyl schválen. "Já jsem optimista. Pořád věřím, že poslanci najdou v sobě odvahu podpořit rozpočet, aby naše země měla stabilní rozpočet. Vidím to 50 na 50. Jednání povedeme třeba do noci," uvedla ministryně.

"Shodli jsme se na tom, že zítra (v pátek) by mělo proběhnout třetí čtení rozpočtu. Není to už kam dále odkládat, protože pokud ten pat neodblokujeme teď, tak tím, že získáme pár dnů, tak ho neodblokujeme," řekla Schillerová.

Sněmovna ve středu odložila hlasování o návrhu rozpočtu na příští rok do pátku. Menšinová vláda ANO a ČSSD dosud nemá dojednanou podporu pro jeho schválení. Komunisté, kteří kabinet v dolní komoře tolerují, podmiňují své hlasy přesunem deseti miliard korun z obranné kapitoly do rozpočtové rezervy. "Hledáme kompromisní variantu takovou, abychom vyhověli požadavku komunistů, neohrozili rozpočet obrany a přitom zajistili rozpočet," řekla na dotaz ČTK Schillerová.