Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sdílíme kontinent, výzvy i snahu o mír, řekl v Praze šéf summitu EU Michel

Charles Michel
Charles Michel
Foto: Facebook

Země, které se dnes scházejí v Praze, sdílejí stejný kontinent a stejné výzvy, uvedl dnes předseda Evropské rady Charles Michel při příchodu na první jednání Evropského politického společenství (EPC) v Praze. Tyto státy spojuje téma bezpečnosti, energetiky, migrace a usilují o stabilitu a mír, dodal.

"Budeme do hloubky jednat o tom, jak společně bránit zájmy našich občanů na celém kontinentu," prohlásil Michel. Nový formát setkání by podle něj mohl přispět k obsažné a podrobné diskusi o významných tématech.

V Praze se dnes shází nejvyšší představitelé 44 evropských zemí na první jednání širšího formátu evropských států, pozvány nejsou Rusko a Bělorusko.

Všechny státníky na nádvoří Pražského hradu vítá český premiér Petr Fiala. Krátká uvítání se v mnoha případech točila okolo zhoršujícího se počasí.

Témata:  Charles Michel

Aktuálně se děje

19. srpna 2026 15:03

Lela Vémola na tom zřejmě není tak špatně. Děti vzala k moři

Lela Vémola si v posledních dnech stěžovala na tíživou finanční situaci, přičemž ukazovala na manžela Karlose Vémolu, jenž prý nepomáhá rodině, jak by měl. Proto všechny překvapilo, když nyní oznámila, že stejně bere děti na dovolenou. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy