Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Silvestr v ČR připomíná válečnou zónu. Už se stal první těžký úraz

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Přestože do Silvestra ještě zbývají čtyři dny, v Chomutově dnes poranila muže zábavní pyrotechnika. Utrpěl vážná zranění, není v ohrožení života, zůstanou mu ale trvalé následky, řekl ČTK mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník. Nic bližšího k poranění muže sdělit nechtěl.

Událost se stala kolem 13:00 v několikapatrovém bytovém domě v Chomutově. Exploze poškodila vybavení bytu a na místo museli vyjet i hasiči. "Naštěstí nebylo nutné nikoho evakuovat," řekl krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Co se vlastně stalo, policie zjišťuje. Lidé by si podle ní měli dávat při manipulaci se zábavní pyrotechnikou velký pozor.

Podle Voleníka řeší záchranáři každoročně na Silvestra několik desítek případů zranění od zábavní pyrotechniky. "Nejde jen o dospělé, ale často také o děti," dodal. Dnešní případ byl první, ale rozhodně podle něj nebude posledním. "Oslavy Silvestra v posledních letech stále více připomínají válečnou zónu," povzdechl si mluvčí záchranné služby.

Témata:  pyrotechnika úrazy Chomutov ohňostroje

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 15:36

Izraelský útok v Gaze: Podle Hamásu nepřežilo více než 70 lidí

Desítky mrtvých si vyžádal sobotní útok ve městě Chán Júnis v Pásmu Gazy. Podle Hamásu byly zasaženy stany pro vysídlence, přičemž zemřelo 71 lidí a dalších 289 osob utrpělo zranění. Izraelci tvrdí, že cílili na vojenského velitele palestinského militantního hnutí Muhammada Dajfa. O tragické události informovala agentura AP či web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy