Tragická nehoda se stala v pátek před polednem v Holicích v Pardubickém kraji. Jeden člověk nepřežil srážku osobního auta s nákladním vozem. Silnice musela být kvůli zásahu záchranných složek uzavřena.
O nehodě informovali hasiči, jejichž jednotka vyrazila na místo střetu osobního vozu s nákladním automobilem převážejícím písek. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.
Silnice I/35 musela být kvůli havárii uzavřena. Podle hasičů zemřel jeden z cestujících v osobním autě. "Bezvládné tělo osoby jsme vyprostili ze zdemolovaného vozu," uvedli hasiči a vyzvali k opatrnosti.
Nešlo totiž o jediný problém na krajských silnicích. K dalším dopravním nehodám dnes došlo například v Holotíně, na silnici Polička-Borová, v Budislavi nebo Dlouhé Loučce. Hasiči museli také vyprošťovat zapadlé kamiony či odstraňovat popadané stromy.
Meteorologové v průběhu pátečního dne varovali, že v důsledku silného sněžení mohou být komunikace nesjízdné. Řidiče upozorňovali na zhoršenou dohlednost a možnost vzniku kalamitní situace.
Témata: dopravní nehody, hasiči, Pardubický kraj
Související
15. března 2025 15:56
11. března 2025 16:24
7. března 2025 9:20
6. března 2025 10:29
28. února 2025 8:04
25. února 2025 13:19