Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Soud vynesl verdikt nad vrahem servírky v Ostravě, zasadil jí 46 bodných ran

Krajský soud v Ostravě
Krajský soud v Ostravě
Foto: Michal Král, EuroZprávy.cz

Na 15 let a devět měsíců poslal dnes ostravský krajský soud do vězení třiatřicetiletého Ladislava Kandráče obžalovaného z loňské prosincové vraždy šestačtyřicetileté servírky v herně v Ostravě-Hrušově. Ženu usmrtil 46 bodnými ranami po celém těle.

Mluvčí soudu Klára Krystynová ČTK řekla, že rozsudek není pravomocný. "Odsouzený i státní zástupce si ponechali lhůtu na rozmyšlenou," řekla.

Podle obžaloby Kandráč servírku zavraždil loni den před Štědrým dnem. Motivem byla snaha získat peníze. Ženu bodal do různých částí těla včetně hlavy, krku, trupu a dalších míst. Podle státního zástupce muž z herny odnesl hotovost ve výši zhruba 40.000 korun, také dva mobilní telefony, které patřily servírce, a peníze z její peněženky.

Kandráč před soudem přiznal vinu. Potvrdil, že z místa odnesl peníze, ale odmítl, že by vzal servírce mobily a peníze z její peněženky. Obžalovaný, který žil nedaleko herny, měl v minulosti tři záznamy v rejstříků trestu, a to za poškození cizí věci, krádež a řízení bez řidičského oprávnění, ve vězení ale nebyl. Otec osmi dětí má rovněž 21 exekucí.

"Lituju toho co se stalo, nikdy si to neodpustím," řekl u soudu Kandráč. Řekl, že před návštěvou restaurace popíjel slivovici. Vypil jí zhruba půl litru a následně skončil v herně, kde si dal ještě piva. Se servírkou, která začala počítat peníze, si povídali i o Vánocích.

Obžalovaný u soudu přiznal, že využil chvíle, kdy se žena za barem otočila. Dostal se za bar, kde si vzal zhruba 25 centimetrů dlouhý nůž a peníze. Ženu následně donutil dojít do skladu. Muž uvedl, že poslední, co si pamatuje, bylo to, když žena seděla na židli ve skladu. Samotnou dobu, kdy na ni zaútočil, si podle svých slov nepamatuje a vybavuje si až následný útěk.

Témata:  vražda Ostrava soudy

Související

Aktuálně se děje

30. března 2025 20:08

Zemřel Jiří Havel, herec známý z televize i dabingu

Českou hereckou obec zasáhla smutná zpráva. Ve věku 83 let zemřel Jiří Havel, který se v poslední době potýkal s nemocí. Havel byl publiku známý z divadla, televize i dabingu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační foto

Žloutenka v Česku na vzestupu. Odborníci varují před dalším šířením

Česká republika čelí významnému nárůstu počtu případů virové hepatitidy A, známé jako infekční žloutenka či nemoc špinavých rukou. Podle údajů Státního zdravotního ústavu bylo do 28. března 2025 zaznamenáno již 320 případů této nemoci. Tento alarmující trend navazuje na loňský rok, kdy bylo v zemi evidováno 636 nakažených, přičemž dva lidé nákaze podlehli. Vývoj naznačuje, že se infekce šíří napříč celou republikou a podle dat Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) je patrný nárůst i v dalších zemích světa.