reklama

Stanjura novinářům řekl, že o uspořádání Sněmovny bude Spolu samozřejmě jednat se všemi stranami, které se dnes do dolní komory dostanou. O vládě s hnutím ANO ale jednat nebude. "Nepřipadá v úvahu," konstatoval. Počítá že hovory povede Fiala a zahájí je. Jak se koalice Spolu vyrovná s avizovaným postojem prezidenta Miloše Zemana, že jednáními pověří vítěze volební strany, nikoli koalice, nechtěl uvést. "To nechte na nás," odtušil.

Zástupci koalice Spolu, kterou tvoří ODS, KDU-ČSL a TOP 09, jsou optimističtí a věří v dobrý výsledek ve sněmovních volbách a tomu, že s koalicí Pirátů a STAN složí vládní většinu. Místopředseda ODS Martin Baxa novinářům řekl, že lidé chtějí změnu. Podle místopředsedy ODS Martina Kupky existuje reálná šance, že koalice Spolu a Pirátů a STAN dosáhne po sečtení všech hlasů ve Sněmovně nadpoloviční většiny.

"Jsme optimističtí. (...) Věříme v dobrý výsledek," řekl Baxa. Podle něj zástupci koalice Spolu během kampaně objížděli republiku křížem krážem, zavítali i do vesnic a malých sídel. "Jsem přesvědčený, že to zanechalo dobré ohlasy. (...) Slyšeli jsme mnoho zpráv o tom, že lidé chtějí změnu v naší zemi a věříme, že tak ty výsledky dopadnou," doplnil.

reklama