Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Takhle Babiš řídí svoje firmy. Dopadne stát podobně?

Andrej Babiš (ANO)
Andrej Babiš (ANO)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Před volbami hlásil, že chce řídit stát jako firmu, lidé udělali z Andreje Babiše svými hlasy premiéra. Teď však jeden z jeho podniků, konkrétně luxusní restaurace Paloma ve Francii, ukončil kvůli finančním potížím provoz. Kolik peněz v něm předseda vlády utopil?

Jak už jsme vás informovali, francouzská restaurace Paloma patřící do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) ukončila provoz. Luxusní podnik se mimo jiné potýkal s vážnými finančními problémy.

Podle zjištění serveru blesk.cz vykázala restaurace za šest let existence ztrátu přes 128 milionů korun. Zástupci podniku potvrdili, že předseda vlády, který ve volebních kampaních užíval heslo, že chce „řídit stát jako firmu“, utopil v neúspěšném projektu miliony eur, což by odpovídalo částce uveřejněné zmíněným serverem.

Pohroma je to dle webu nejen pro Babiše, ale i jeho manželku Moniku, která se na projektu osobně podílela. Choť českého premiéra navrhla interiéry luxusní restaurace. Finanční potíže ovšem nebyly jediným důvodem konce. Zavládla totiž také skepse ohledně kvality podniku, který počátkem roku přišel o jednu z michelinských hvězd.

Babiš otevřel luxusní restauraci v Mougins na Azurovém pobřeží poblíž Cannes v červnu 2013. První hvězdičku podnik obdržel v průvodci Michelin Guide v následujícím roce, o rok později dostal dvě z maximálně tří možných hvězdiček. Pak to ale začalo jít s restaurací z kopce a vše vyvrcholilo ukončením provozu.

Premiér však nemusí smutnit. V Česku je nadále v provozu obdoba francouzské restaurace, jde o stejnojmenný podnik v Průhonicích u Prahy.

Témata:  Andrej Babiš restaurace Francie

Aktuálně se děje

23. května 2024 15:29

Jak ukončit válku v Pásmu Gazy? Ministři arabských zemí chtějí jednat s EU

Ministři arabských zemí se v pondělí setkají v Bruselu se svými protějšky z Evropské unie, aby hledali společné řešení pro ukončení války v Pásmu Gazy a nastolení trvalého míru. Uvedl to zvláštní představitel EU pro mírový proces na Blízkém východě Sven Koopmans. Informaci přinesla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy