Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragická nehoda uzavřela dálnici D1. Havaroval tahač převážející tank

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Tragická dopravní nehoda se v sobotu dopoledne stala na dálnici D1 v Moravskoslezském kraji. Ve směru do Polska se srazilo několik vozidel včetně tahače, který převážel tank. Jeden člověk nepřežil, na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému. 

Policie o tragické události informovala krátce před 10. hodinou. Nehoda se stala na 376. kilometru ve směru do Polska, dálnice D1 musela být v místě incidentu uzavřena. Zprůjezdnit se ji opět podařilo až ve večerních hodinách.

"Podle předběžných informací měl řidič tahače převážejícího tank zastavit v pravém jízdním pruhu, za ním zastavilo osobní vozidlo, do kterého narazil kamion převažející automobily. Nehoda si bohužel vyžádala jeden lidský život. Další dvě osoby utrpěly zranění," uvedli policisté na sociální síti X.

Český statistický úřad (ČSÚ) loni evidoval 10 406 dopravních nehod v Moravskoslezském kraji. Bylo jich o necelé dvě stovky více než v předchozím roce.

Témata:  dopravní nehody dálnice D1 Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

5. ledna 2026 19:57

Maduro stál poprvé před soudem v USA. Jakoukoliv vinu odmítl

Zadržený venezuelský prezident Nicolas Maduro v pondělí poprvé stanul před americkým soudem v New Yorku. Maduro a jeho manželka si vyslechli obvinění, přičemž oba odmítli vinu. Další stání s jihoamerickým politikem by mělo proběhnout v březnu. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy