Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragická sobota: Při nehodách několik zraněných dětí, auto se srazilo s traktorem

Autonehoda
Autonehoda
Foto: Pixabay

Jeden muž zemřel při odpolední nehodě osobního auta u Nepomuku na jižním Plzeňsku. Při nehodě byly zraněny i dvě děti. Auto narazilo do stromu.

Provoz na silnici I/20 je v místě nehody řízen kyvadlově, informovala krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

Nehoda se stala u odbočky na Kotouň. Podle mluvčí záchranné služby Márie Svobodové byly od nehody dvě děti mladší 15 let přepraveny letecky na urgentní příjem nemocnice. Byly při vědomí a mimo ohrožení života.

"Muž, ročník 1981, utrpěl velmi vážná zranění, kterým na místě podlehl," konstatovala Svobodová.

Jeden dospělý člověk a dvě děti se dnes zranily při srážce osobního vozidla s traktorem v obci Prusinovice na Kroměřížsku. Jedno zraněné dítě převezl vrtulník záchranné služby do nemocnice. ČTK to řekla policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Okolnosti nehody vyšetřuje policie.

Nehoda osobního automobilu a traktoru byla nahlášena krátce před 15:00. Podle prvotních informací řidič osobního automobilu při jízdě z Prusinovic směrem na Holešov narazil do před ním jedoucího traktoru s návěsem. "Traktor převážel klády. Jedna z klád rozbila přední sklo a zranila spolujezdce. Jednalo se o mladistvého. Byl vrtulníkem transportován do nemocnice v Brně," uvedla Kyšnerová.

Náraz také způsobil lehké zranění dítěte sedícího na zadním sedadle osobního automobilu i řidiče vozidla. 

Témata:  dopravní nehody Plzeňský kraj Olomoucký kraj

Aktuálně se děje

17. května 2024 19:50

Třináct zemí vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh

Třináct zemí, včetně sedmi členů Evropské unie, vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy a umožnil dovoz humanitární pomoci na toto palestinské území přes všechny dostupné přechody. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Petr Fiala ve volebním štábu Petra Pavla

Odbory odvolaly protest. Fiala je zve k jednacímu stolu

Premiér Petr Fiala (ODS) ocenil reakci odborů, které ve ve světle událostí na Slovensku zrušily plánovaný protivládní protest. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) to oznámila ve čtvrtek, protestní akce měla proběhnout v úterý 21. května. Důvody pro svolání demonstrace však podle zástupců zaměstnanců trvají.