Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Horažďovic vyjely v neděli vlaky proti sobě na jedné koleji

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Dva vlaky vyjely v neděli večer na jednu kolej proti sobě u Horažďovic na Klatovsku. Včas zastavily víc než 600 metrů od sebe, nikdo nebyl zraněn, řekl dnes ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Událost, na kterou upozornila Česká televize, vyšetřuje Správa železnic.

Událost se stala v 21:12. "Rychlík projel návěstidlo v poloze 'stůj' a vjel do vlakové cesty rychlíku v opačném směru. Zaměstnanec Správy železnic ihned zareagoval a použil generální stop. Vlaky zastavily bezpečně 650 metrů od sebe," popsala mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová.

Poblíž Horažďovic se srazily rychlíky 4. srpna 2015. U projíždějícího rychlíku vykolejily dva poslední vozy a narazily do vlaku, který stál v protisměru na vedlejší koleji. U něj vykolejila lokomotiva. Zranilo se kolem 50 lidí, do nemocnic převezli záchranáři 15 lidí. Ve vlacích bylo asi 200 pasažérů. Při nehodě vznikla škoda 12,5 milionu korun. Z nehody se před soudem zpovídal výpravčí a signalista.

Přesně o šest let později, letos 4, srpna, se stala v Plzeňském kraji další vážná železniční nehoda. U Milavče na Domažlicku se čelně srazil expres z Mnichova s regionálním osobním vlakem. Tři lidé zahynuli a desítky cestujících utrpěly zranění. Škoda přesáhne 100 milionů korun. Příčiny nehody stále zjišťují vyšetřovatelé policie i Drážní inspekce.

Témata:  vlaky Plzeňský kraj

Související

Aktuálně se děje

14. listopadu 2025 17:14

Adéla Gondíková má nařízený klid. Lékaři odhalili vážnou nemoc

Borelióza v poslední době přidělala pořádné starosti Vilmě Cibulkové. Nyní se ale ukázalo, že není jedinou herečkou, které byla obávaná nemoc diagnostikována. Charakteristického fleku si u sebe všimla i Adéla Gondíková. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy