Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Řevnic spadl sloup na dělníky, jeden mrtvý. Mezi Prahou a Berounem nejezdí vlaky

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Tragédie se ve středu stala u středočeských Řevnic. Po pádu starého sloupu elektrického vedení zemřel jeden dělník, další dva lidé utrpěli zranění. Jednoho z nich musel do nemocnice s vážnými zraněními přepravit vrtulník.

Neštěstí se stalo kolem poledne v Zadní Třebani u Řevnic. Během probíhající demontáže spadl starý sloup vysokého napětí, popsal web novinky.cz. Jeden z pracovníků zemřel, další dva se zranili.

Vážně zraněný muž utrpěl těžké poranění hlavy a otevřenou zlomeninu dolní končetiny, vrtulník ho přepravil do motolské nemocnice. Druhého s pohmožděninami převezli záchranáři do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Dráty zároveň spadly na trakční vedení a zastavily provoz na frekventované železniční trati mezi Prahou a Berounem. České dráhy počítají s mimořádností v dopravě do 20. hodiny, uvádí se na webu dopravce. Zavedena byla náhradní autobusová doprava.

Témata:  vlaky

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy