Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova
Univerzita Karlova
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Škola uvedla, že usnesení, které obdrželi či obdrží všichni poškození, dostala v pátek, kdy začala plynout třídenní lhůta pro podání stížnosti. Právní zástupci univerzity doplní podrobné zdůvodnění na základě nahlédnutí do spisu, který byl orgány činnými v trestním řízení zpřístupněn poškozeným k nahlížení rovněž v pátek. Nyní se bude stížnost podávat ve zestručnělé podobě.

"V tomto smyslu jsme informovali zasažené, s nimiž jsme v pravidelném kontaktu," uvedla Lenka Henebergová, členka kolegia rektorky a proděkanka Fakulty tělesné výchovy a sportu UK, která se zasaženými průběžně komunikuje již od prvních dní po tragických prosincových událostech.

Univerzita dodala, že bude o svém dalším postupu nadále informovat. Připomněla také, že všichni členové akademické obce mohou nadále využívat nabízenou krizovou a psychologickou podporu. 

Útok v budově FF UK na náměstí Jana Palacha se odehrál ve čtvrtek 21. prosince. Nepřežilo jej 14 lidí, mezi oběťmi byli studenti i vyučující. Pachatel už předtím zavraždil svého otce v domě v Hostouni na Kladensku. Následně se ukázalo, že je zodpovědný také za dvojnásobnou vraždu muže a dítěte v Klánovickém lese, která se stala o necelý týden dříve. 

Témata:  Univerzita Karlova Policie ČR

Aktuálně se děje

14. července 2024 19:16

Je to monstrum. Trumpová nešetřila atentátníka, který střílel na jejího muže

Byli jsme na pokraji zdrcující změny, vyjádřila se jménem rodiny Melania Trumpová. Manželka bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, která málokdy prolomí mlčení, se v neděli vyjádřila k neúspěšnému atentátu na svého muže. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy