Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok nožem v Praze: Ve vazbě skončil cizinec. Bodal do lidí

Policie ČR, ilustrační fotografie
Policie ČR, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Obvodní soud pro Prahu 5 dnes poslal do vazby osmnáctiletého muže, který podle vyšetřovatelů v pátek v pražských Stodůlkách vážně zranil dva lidi.

Podle dřívějších informací médií útočník své oběti pobodal nožem. Policisté ho obvinili z pokusu o vraždu.

"Zadržený ukrajinsky hovořící muž skončil z rozhodnutí soudu ve vazbě a k případu odmítl vypovídat. Jednou z vyšetřovacích verzí je, že útočil pod vlivem psychického onemocnění nebo drog. Muž se v České republice nachází legálně na základně platného víza," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Zhruba padesátiletou ženu a jednašedesátiletého muže cizinec údajně napadl v pátek večer. Incident se odehrál v ulici Neústupného poblíž metra Luka. Ženu záchranáři převezli na ARO motolské nemocnice a muže do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

Podezřelého muže zadrželi policisté po několika desítkách minut po útoku přibližně 400 metrů od místa události. Byl podle nich značně agresivní, policisté museli při jeho zadržení použít donucovací prostředky.

Témata:  krimi pokus o vraždu Praha

Aktuálně se děje

11. dubna 2024 19:06

Orbán má nového nepřítele. Péter Magyar do ulic přivedl desítky tisíc lidí

Maďarský právník a bývalý diplomat administrativy premiéra Viktora Orbána, Péter Magyar, který v posledních týdnech vedl dva masové protesty proti Orbánově vládě, nyní zakládá politickou stranu nazvanou TISZA - Tisztelet és Szabadság Párt (Strana respektu). Tuto informaci zveřejnil ve čtvrtek na svém Facebooku.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy

přijímací zkoušky roku 2024

Co to mělo být? Zdrcení žáci jsou z přijímaček v rozpacích a na pokraji pláče

Jakoby české školství neodkázalo připravit bezproblémové zadání přijímacích zkoušek tak, aby se další rok po tom problémovém vydařil lépe. Ale je tomu tak a nebo je problém v přípravě? První kolo jednotných přijímacích zkoušek je minulostí a žáci se vyjadřují k průběhu zkoušek. Někteří z nich uvádějí, že otázky z matematiky byly obtížné a někteří se cítí unavení ze čtení dlouhých zadávacích textů.