reklama

Událost se stala v sobotu 3. listopadu před půlnocí. Obžalovaný cizinec šel se svými dvěma staršími bratry a dostali se do potyčky s poškozeným Čechem. Strkali se, spadli na zem, když se postavili, vzal obžalovaný nůž, takzvaný motýlek, a bodl svého protivníka, uvedl státní zástupce.

Napadenému muži způsobila rána do břicha těžké zranění, silné vnitřní krvácení a mimo jiné nedokrvení nohou. Muž bojoval v nemocnici o život, selhávaly mu orgány. Lékaři mu museli necelý týden po zranění amputovat levou nohu ve stehně. Ani pravá noha není zcela v pořádku, uvedl státní zástupce.

Obžalovaný dnes u soudu odmítl vypovídat. K věci se nevyjádřil ani při předchozích výsleších na policii. Zdravotní pojišťovna si nárokuje náhradu nákladů na léčbu zraněného muže přes 4,4 milionu korun, sám napadený požaduje jako odškodné přes 7,3 milionu korun.

Přítelkyně napadeného muže dnes soudu řekla, že šla se svým přítelem a s přítelem své sestry po chodníku na Klatovské třídě, proti nim šli tři muži. Už zdálky bylo podle ní vidět, že jsou opilí a potácejí se. Když se dvě skupinky míjely, uhnula žena a dva muži na stranu, protože v protější skupince tří mužů chtěl jeden zvracet. "Nechtěli jsme, aby nás pozvracel, tak jsme uhnuli na stranu," řekla.

Neví, jestli o sebe přitom někdo nezavadil, když se po chvíli otočila, viděla už, jak na ně muži běží a pokřikují. Tehdy zjistila, že jsou to cizinci. Dva z cizinců podle ní stále útočili na jejího přítele. Strkali se a prali, spadli na zem. Snažila se konflikt urovnat. Samotné bodnutí ale neviděla. Skupince pak pomohli další Ukrajinci, pomáhali udržet při vědomí zraněného muže, jeden z nich pomáhali policii najít útočníky, kteří utekli.

Loading...

2 komentáře (Poslední 01.10. 08:20) Napište svůj názor

reklama