reklama

Útočník postřelil celkem devět lidí, šest jich zemřelo. Další tři byli zraněni, dva by mohli být mimo ohrožení života, další ale podstupuje rozsáhlejší operaci. Ve zdravotnickém zařízení zabíjel takzvaný tichý střelec. Bez varování začal střílet na poliklinice nemocnice v čekárně traumatologické ambulance mezi 07:00 až 07:30.

Okolí nemocnice je uzavřeno stejně jako přilehlá univerzita. Střelba se ozvala po sedmé hodině ranní, v nemocnici se ale doteď pohybují policisté. Pacienti byli po útoku zavření na pokojích a nemají vycházet.

Policie následně uvedla, že zná jméno a zveřejnila fotografii podezřelého a uvedla, že se pohybuje ve stříbrnošedém vozidle Renault Laguna se státní poznávací značkou 9T57401. Potvrdila, že muž střílel z krátké ruční zbraně. Následně automobil nalezla, pachatel se ale před zásahem strážníků střelil do hlavy. Podle informací České televize útočník spáchal sebevraždu nedaleko Loděnice v Děhylově poblíž Ostravy.

rezident Miloš Zeman vyjádřil hlubokou soustrast pozůstalým po obětech dnešní střelby v ostravské nemocnici. Poděkoval příslušníkům bezpečnostních složek, lékařům a všem, kteří pomáhají. Na twitteru to uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Na sociální síti vyjadřují soustrast i další politici z vládních stran i opozice. Podle posledních zpráv si střelba vyžádala šest lidských životů.

"Pan prezident vyjadřuje hlubokou soustrast pozůstalým. 'Ve svém srdci jsem s vámi, myslím na vás v těchto tragických hodinách,' uvedl pan prezident. Příslušníkům bezpečnostních složek, lékařům, všem, kteří nyní pomáhají, vyslovuje pan prezident velké poděkování," uvedl Ovčáček. Později dodal, že Zeman je kvůli případu v kontaktu s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD).

"Těžko se mi hledají slova. Doufám, že se podaří brzy dopadnout pachatele střelby v Ostravě. Upřímnou soustrast všem blízkým obětí," napsal ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). "Mé myšlenky jsou se zaměstnanci a pacienty Fakultní nemocnice v Ostravě. Přesně před měsícem jsem měla možnost toto pracoviště plné profesionálů navštívit. Takováto tragédie se u nás již nikdy nesmí opakovat," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který z Ostravy pochází, napsal, že je událostmi - brutálním útokem a počtem obětí - šokován.

reklama