Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Brně hořelo v bytovém domě, čtyři lidé se nadýchali zplodin, včetně policistů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Čtyři lidé včetně dvou policistů se dnes odpoledne nadýchali zplodin při požáru v koupelně v bytovém domě v brněnských Židenicích. Hasiči z domu evakuovali osm lidí, další tři vyvedli ve vyváděcích maskách. Příčina vzniku požáru i výše škody jsou v šetření. ČTK to řekl mluvčí hasičů Petr Příkaský. Evakuovaní obyvatelé se během odpoledne mohli vrátit do svých domovů.

Hořet začalo v koupelně v bytě v bytovém domě na Karáskově náměstí, požár měli hasiči nahlášený před 15:00. "Bylo to v druhém nadzemním podlaží, v bytě se při našem příjezdu nikdo nenacházel. Z domu jsme evakuovali osm lidí, další tři jsme vyvedli ven ve vyváděcích maskách," uvedl mluvčí.

Čtyři lidé v domě se nadýchali zplodin. "Ošetřili jsme dva policisty, jednu ženu a jedno dítě, všichni se nadýchali zplodin hoření," uvedla Bothová. Záchranáři pacienty po ošetření rozvezli do několika brněnských nemocnic. Podle informací mluvčí by žádný z pacientů neměl být ve vážném stavu.

"Policisté, kteří jsou mezi zraněnými, pomáhali při záchranářských a evakuačních pracích," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Témata:  Brno požáry

Související

Aktuálně se děje

3. února 2026 9:13

Vražda v obci na Kladensku. Podezřelý se s obětí znal

Středočeští kriminalisté v úterý ráno oznámili, že vyšetřují vraždu ženy v obci na Kladensku. Policie již zadržela podezřelého, jde o blízkého oběti. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Boris Šťastný

Ministr Šťastný vyzval veřejnost: Choďte po schodech. Nabízí cedule zdarma

Ministr pro sport, prevenci a zdraví Boris Šťastný dnes v budově Poslanecké sněmovny zahájil novou osvětovou kampaň zaměřenou na podporu zdravého životního stylu. Iniciativa nese název „Zdraví je drahé, schody jsou zdarma“ a jejím cílem je motivovat občany k častějšímu zařazení přirozeného pohybu do jejich všedních dnů. Ministra při představení projektu podpořili také předseda dolní komory Tomio Okamura, její první místopředseda Patrik Nacher a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.