Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V České Kamenici hořelo, zemřel jeden člověk

Hasiči, ilustrační fotografie.
Hasiči, ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

K tragickému požáru došlo ve čtvrtek večer v domě s pečovatelskou službou v České Kamenici na Děčínsku. Jeden člověk zemřel, čtrnáct osob muselo být evakuováno. Příčina neštěstí není v tuto chvíli známá.

K požáru vyjížděli ve čtvrtek kolem půl deváté večer profesionální hasiči z Děčína a České Kamenice a dobrovolní hasiči z České Kamenice, Markvartic, Horních Habartic a Kamenického Šenova.

Plameny zasáhly byt ve třetím patře domu s pečovatelskou službou. "Po vniknutí do hořícího bytu hasiči evakuovali dvě osoby, které se nadýchaly kouře a předali je do péče Zdravotnické záchranné službě. Celkem bylo evakuováno čtrnáct osob, jedna osoba byla nalezena bez známek života," uvedli hasiči.

Požár se podařilo lokalizovat tři minuty před 21. hodinou. Zlikvidován byl během následující hodiny. Příčina vzniku požáru je nyní předmětem vyšetřování.

Témata:  požáry hasiči

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 7:08

Senát peníze pro Ukrajinu odhlasuje 23. dubna. Schumer: Buďte si jisti, že Amerika pomůže

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy