Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Česku se rozjel ze stanice vlak bez personálu. Souprava vykolejila

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Vlak bez personálu i cestujících se v úterý samovolně rozjel ze stanice. Jízda jednotky Regionova skončila vykolejením v údolí Bojovského potoka ve středních Čechách. Provoz na trati byl zastaven, incident vyšetřuje drážní inspekce. 

O incidentu informovaly České dráhy s tím, že prázdná motorová jednotka se rozjela ze železniční stanice v Čisovicích směrem ke Skochovicím. V odstaveném a uzamčeném vlaku nebyl v době mimořádné události žádný cestující ani člen personálu.

"Při nehodě nedošlo k žádnému zranění a nikdo nebyl při incidentu ohrožen, protože okamžitě zafungovala veškerá bezpečnostní pravidla. Provoz na trati byl bezprostředně přerušen ještě předtím, než jednotka Regionova vykolejila přibližně v km 24,6 v údolí Bojovského potoka," uvedl dopravce na síti X.

Případ vyšetřuje Drážní inspekce, strojvedoucí byl zatím postaven mimo službu. Zavedena byla náhradní autobusová doprava, s mimořádností v provozu se podle webu ČD počítá do půlnoci ze čtvrtka na pátek.

Témata:  vlaky České Dráhy

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy