Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Horních Počernicích matka pobodala svou dceru, pak se chtěla zabít

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Kriminalisté z pražského 1. oddělení vražd řeší případ násilného incidentu, ke kterému došlo ve čtvrtek dopoledne v ulici Chodovická v Horních Počernicích. Pobodána byla dívka mladší patnácti let a její matka. Podle dostupných informací se žena nejprve pokusila zavraždit svou dceru a poté si sáhnout na život. Obě jsou cizinky.

Záchranáři byli na místo přivoláni krátce po desáté hodině. Vyjely dvě posádky zdravotníků, lékař i inspektor provozu. „Ošetřovali jsme dvě ženy. Jedna z nich, mladší patnácti let, utrpěla bodná zranění a bylo nutné okamžitě zastavit krvácení. Obě byly ve vážném stavu převezeny do nemocnice,“ uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Podle agentury Aktu.cz se matka měla nejprve pokusit zabít svou dceru a následně se pokusila o sebevraždu. Jde o cizinky.

Policie potvrdila, že se jedná o rodinný incident. „Na místě zasahují kriminalisté z 1. oddělení vražd. Obě ženy, z nichž jedna je nezletilá, utrpěly bodnořezná zranění,“ uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Na základě prvotního šetření a ohledání místa činu zahájili vyšetřovatelé trestní řízení pro podezření z pokusu o vraždu. Policie na síti X upřesnila, že aktuálně nemají žádné indicie, že by na útoku měl podíl další člověk.

Témata:  Praha vražda krimi

Související

Aktuálně se děje

9:01

Další svědectví. Jitka Boho a Lukáš Langmajer nic neskrývají

Slavní lidé v Česku i zahraničí si mnohdy rádi střeží soukromí, ale Jitka Boho a Lukáš Langmajer už opravdu nemusí nic tajit. Svědectví z posledních dní totiž potvrzují, že dřívější spekulace se zakládaly na pravdě. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy