Od začátku epidemie se v Praze podle hygieniků nakazilo zhruba 15.400 lidí. Jiná aktuální data týkající se například počtu vyléčených a zemřelých hygiena nezveřejnila. Zároveň oznámila, že od úterý bude publikovat data, která budou vycházet ze statistik Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR prezentovaných na webu ministerstva zdravotnictví.

Poslední údaje o zemřelých zveřejnila hygienická stanice k pátečním 18:00, kdy evidovala 129 úmrtí s koronavirem.

Praha je epidemiologicky nejvíce zasaženým regionem v zemi. Nárůst v posledních týdnech zrychluje. Jen za minulý týden přibylo v metropoli téměř 3600 nových případů onemocnění covid-19.

Doposud pražští hygienici zveřejňovali data vždy vpodvečer k 18:00, nárůst byl počítán za uplynulých 24 hodin. Výjimkou byl tento víkend, kdy nezveřejnění dat zdůvodnili plánovanou odstávkou a kontrolou interních informačních systémů. Dnes oznámili, že nově bude hlášení o počtu nových případů onemocnění covid-19 v Praze publikováno vždy v ranních hodinách daného dne za celý uplynulý den.

"Hygienická stanice hlavního města Prahy zároveň širokou veřejnost informuje, že v rámci snahy o sjednocení vykazování nových případů onemocnění covid-19 přechází počínaje zítřkem, tj. úterkem 6. října 2020, na systém vykazování vycházející ze statistik Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR prezentovaných na příslušném internetovém portálu ministerstva zdravotnictví ČR," uvedli hygienici.

Čísla pražských hygieniků o počtu nakažených se od údajů ministerstva zdravotnictví liší, nezahrnují totiž případy, které zjistí jiné laboratoře a hygienici je zatím neověřili.