Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Praze srazil vlak člověka, u Olomouce narazil do stromu

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

V Praze srazil dnes večer vlak člověka, který na místě zemřel. ČTK to sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na frekventované trati Praha - Kolín je přerušen. Omezení se dotkne mnoha spojů, včetně dálkových. Jezdí odklonem. Na twitteru o tom informovaly České dráhy (ČD).

Nehoda se stala kolem 19:30 v úseku mezi Libní a Běchovicemi. Podle Drápala to bylo v místě, které není veřejnosti běžně přístupné. "Probíhá zásah záchranných složek a vyšetřování mimořádné události," uvedly dráhy. Podle odhadu na webu ČD bude provoz na trati omezen do 21:30.

Správa železnic rozhodla podle ČD o zastavení provozu i na odklonové trati Praha-Malešice - Praha-Běchovice. "Vlaky regionální dopravy tedy zatím není možné odklonit, vlaky dálkové dopravy budou vedeny odklonem v úseku Praha hl.n. - Kolín přes Lysou nad Labem," uvedl dopravce.

U Olomouce najel rychlík do stromu, provoz na frekventované trati stojí

U Olomouce najel dnes večer rychlík do spadlého stromu. Při nehodě se nikdo nezranil. Poškozené je ale trakční vedení a lokomotiva. Provoz na frekventované trati Praha - Olomouc je přerušen. Na svém twitteru o tom informovaly České dráhy (ČD). Podle webu ČD bude provoz přerušen zhruba do 23:00, čas je ale pouze orientační. V úseku Olomouc hlavní nádraží - Červenka je zajištěná náhradní autobusová doprava.

Nehoda se stala po 19:00 v úseku Červenka – Štěpánov. "Na místě probíhá vyšetřování a následně bude probíhat oprava a odtažení vlaku R 895 z trati," uvedl železniční dopravce. Mluvčí Správy železnic Jan Nevola dnes ČTK řekl, že na místo vyrazila jednotka hasičů, revizní technik a opraváři trakčního vedení. Odborníci zjistí rozsah poškození trolejového vedení a poté odhadnou časovou náročnost opravy.

Témata:  vlaky

Aktuálně se děje

22. května 2024 14:35

Sněmovna schválila změnu pravidel oddlužení. Doba se zkrátí

Doba oddlužení se má zkrátit z pěti na pouhé tři roky pro všechny dlužníky. Poslanci ve středu schválili vládní novelu insolvenčního zákona, která má ovšem své kritiky. Podle nich totiž zhorší pozici věřitelů, například samoživitelů či bytových družstev. Předlohu ještě musí posoudit Senát.  

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy