Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V pražském metru útočil maskovaný cizinec s nožem

Útočník z pražského metra
Útočník z pražského metra
Foto: Policie ČR

Policisté začali stíhat sedmatřicetiletého cizince, který podle nich napadal ve čtvrtek s nožem v ruce kolemjdoucí ve stanici metra Hloubětín. Obvinili ho z loupeže, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetileté vězení.

Na webu o tom informovala pražská policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Policisté ze speciální pořádkové jednotky muže podle ní zadrželi několik minut po prvním oznámení.

Podezřelý cizinec podle policistů ve stanici Hloubětín přistoupil k třiadvacetiletému muži s nožem v ruce a chtěl po něm cigarety a peníze. Mladík to odmítl a věc oznámil policii. "Po vyhodnocení kamerových záznamů, kriminalisté zjistili, že muž zkoušel napadnout staršího muže s berlí, mladíka v černé bundě a dokonce i muže s dítětem," uvedla Siřišťová.

Policisté podle popisu cizince vypátrali na zastávce Palmovka. Měl na sobě bílou mikinu a mluvil s ruským přízvukem. Kriminalisté žádají případné svědky, aby zavolali na telefonní linku 158.

Témata:  krimi (jednorázové) Policie ČR krimi Praha

Související

Aktuálně se děje

5. října 2025 15:00

Do Sněmovny míří exmanželé Pikora a Šichtařová. Týrání, rozvod a napjaté bratrské vztahy se stěhují do lavic

Nová Poslanecká sněmovna se stane svědkem nejen politické rivality, ale i velmi napjatých rodinných a osobních vztahů. Mezi nově zvolenými zákonodárci totiž zasednou exmanželé Markéta Šichtařová (SPD) a Vladimír Pikora (Motoristé sobě), mezi nimiž proběhl ostrý rozvod plný obvinění z týrání a domácího násilí. Do lavic se zároveň vrací bratři Tomio (SPD) a Hayato (KDU-ČSL) Okamurovi, jejichž vztahy jsou dlouhodobě komplikované.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy