IKEM vedl do poloviny srpna Michal Stiborek, který rezignoval poté, co vyšlo najevo podezřeních ohledně jeho úvěrového byznysu. Informaci o změně ve vedení zveřejnil web IKEM.

Rögnerová vedla Fakultní nemocnici v Motole a přes 10 let působí na vedoucích pozicích na ministerstvu zdravotnictví. Šest let také působila jako senátorka. Na Ministerstvu zdravotnictví má na starosti mimo jiné i přímo řízené organizace, mezi které IKEM patří.

"Situaci v IKEMu beru velmi vážně a vrchní ředitelka Rögnerová má moji plnou důvěru a podporu v následujícím období, kdy od ní očekávám provedení nemocnice tímto turbulentním obdobím a udržení dobrého jména nemocnice. S tímto rozhodnutím jsem dnes seznámil širší vedení nemocnice," uvedl Válek.

"Zaměstnance IKEMu budu spolu s pověřenou ředitelkou osobně informovat v nejbližších dnech. Veřejnost ujišťuji, že IKEM po medicínské stránce dál funguje naprosto standardně a bude tomu tak i v budoucnu," dodal.

Úkolem dočasně pověřené ředitelky IKEM je zklidnění a stabilizace situace a vedení nemocnice do doby vypsání řádného výběrového řízení na ředitele. Dohled nad fungováním IKEM bude mít kromě ní i tým složený ze zaměstnanců ministerstva.