reklama

Obyvatelé Pas-de-Calais na severu Francie mají nově během soboty a neděle zůstávat ve svých domovech. Opatření bude trvat čtyři po sobě jdoucí víkendy. Víkendová uzávěra již déle platí v Dunkerku v sousedním departementu Nord a v několika oblastech jihofrancouzského departementu Alpes-Maritimes včetně letoviska Nice.

Celkem ve 23 francouzských departementech francouzské úřady bedlivě sledují situaci a žádají obyvatele, aby pokud možno nevyjížděli za jejich hranice. V těchto oblastech se také ode dneška musejí uzavřít obchodní centra, kde se neprodávají potraviny a která mají nad 10.000 metrů čtverečních.

V Itálii ode dneška začíná platit nařízení o uzavření všech škol v červených zónách, jak jsou označovány oblasti s nejvyšším rizikem nákazy koronavirem. V zemi se mimo to ode dneška mohou rozjet vleky v zimních areálech v bílých zónách, kde hrozí nízké nebezpečí nákazy koronavirem. V pátek však do této kategorie patřila pouze Sardinie. I když ostrov je znám spíše pro své pláže, na jeho území se nacházejí i čtyři zimní areály a jeho nejvyšší hora Punta La Marmora dosahuje výšky 1834 metrů nad mořem.

V německém Lipsku se dnes chystají protestovat odpůrci protikoronavirových opatření, hodlají zorganizovat průjezd automobilové kolony městem. Protesty jsou hlášeny na dnešek rovněž z Vídně a Stockholmu.