Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve středu přibylo v Česku 36 případů, dva dny nikdo s koronavirem nezemřel

Češi se nechávají testovat na covid-19
Češi se nechávají testovat na covid-19
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

V Česku přibylo ve středu 36 nakažených koronavirem, nejméně za posledních šest dní. Celkem bylo v zemi od začátku epidemie 9086 potvrzených případů. Zemřelých s nemocí covid-19 stále zůstává 317, v úterý ani ve středu nikdo s nákazou nezemřel. S nemocí se aktuálně potýká téměř 2400 lidí, 6370 se už vyléčilo. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 0:30.

Z regionů je koronavirem nejvíce zasažená Praha, laboratoře tam dosud odhalily 2059 případů, skoro dvě třetiny lidí se už ale z nemoci vyléčilo. Následují Moravskoslezský kraj s 1544 nakaženými a Středočeský kraj s 1056. V přepočtu na počet obyvatel je nejhorší situace rovněž v hlavním městě, kde je téměř 158 nakažených na 100.000 obyvatel. Jen o málo lépe je na tom Karlovarský kraj se zhruba 153 nakaženými na 100.000 obyvatel, následuje Moravskoslezský kraj se 128 případy. Naopak v Jihočeském kraji připadá na 100.000 obyvatel asi 28 nakažených, což je nejméně v ČR.

U většiny infikovaných má nemoc mírný průběh. Hospitalizováno je podle posledních údajů ke středečnímu ránu 154 lidí, z nichž 18 bylo ve vážném stavu. Aktualizované údaje zveřejní ministerstvo dnes kolem 09:00, stejně jako středeční počet testů.

Podle statistik ministerstva v úterý ani ve středu v Česku nikdo s covidem-19 nezemřel. Tyto údaje se ale ještě mohou zpětně měnit. Od 22. března, kdy zemřel v Česku s covidem-19 první člověk, byly zatím jen dva dny bez úmrtí, a to 23. březen a 15. duben. Nejvíce obětí je v Praze, kde s nákazou zemřelo 94 lidí. Nejméně úmrtí má Zlínský kraj, a to dvě.

Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek upozorňuje, že celková plošná statistika už není úplně relevantní, podle něj má smysl se zaměřit na monitoring a predikce na lokální úrovni. Ohnisko nákazy je v posledních dnech na Dole Darkov na Karvinsku, počet nakažených tam překročil 300.

Témata:  COVID-19 koronavirus Česká republika

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 13:42

V Praze na hlavním nádraží nejezdily vlaky. Z portálu tunelu spadl člověk

Vážný incident zastavil v neděli dopoledne železniční dopravu na pražském hlavním nádraží. U pádu osoby zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Provoz se po poledni podařilo zcela obnovit. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Dominik Feri

Feri neuspěl s odvoláním, tříletý trest vězení za znásilnění platí

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.