reklama

"Ten dáme buď příští nebo možná ještě letošní rok," řekl Babiš dnešnímu vydání Práva. V pondělí se na tom chce domluvit s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) a pak to společně oznámí.

"V rámci koronaviru jsme podporovali zaměstnance prostřednictvím zaměstnavatelů, takže těm teď chystáme zrušení superhrubé mzdy, dále OSVČ, lidi pracující na dohody i podnikatele. Důchodci také měli stres, prožívali těžkou životní situaci, tak jsme došli k názoru, že by si i oni zasloužili nějaký jednorázový příspěvek. Stejně, jako jsme to udělali v roce 2016. Tehdy dostali 1 200 korun,“ uvedl Babiš.

Příspěvek pro důchodce není ničím novým. Už v minulosti s ním přišla ministryně financí Alena Schillerová (ANO), která by letos chtěla dát důchodcům jednorázovou platbu přes tisíc korun, a to někdy kolem vánočních svátků.

"Paní ministryně odpovídala na otázku, jestli to bude více než tisícikoruna. A ano, je pravda, že uvažujeme, zda nenavýšíme nad valorizaci, nebo dáme jednorázový příspěvek. Dohoda je na dobré cestě,“ sdělil premiér.

reklama