Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vláda chtěla ukončit pandemickou pohotovost, Sněmovna to zatím neschválila

Poslanecká sněmovna, ilustrační foto
Poslanecká sněmovna, ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Vláda chtěla k dnešnímu dni ukončit pandemickou pohotovost, termín schválila na jednání minulý týden. Pandemický zákon ale počítá s tím, že návrh vlády musí odsouhlasit ještě Sněmovna a musí vyjít ve sbírce zákonů.

Vládní návrh na ukončení pandemické pohotovosti je pátým bodem návrhu programu dnešní mimořádné schůze, kterou vyvolali koaliční poslanci.

Sněmovna na ní má projednat zejména sporné předlohy jako například korespondenční volbu nebo snížení plateb za státní pojištěnce, u nichž hrozí nebo už začaly opoziční obstrukce. Zatím proto není jasné, kdy se Sněmovna k ukončení pandemické pohotovosti dostane.

S koncem pandemické pohotovosti skončí i možnost absolvovat měsíčně jeden PCR test hrazený z veřejného zdravotního pojištění. Pojišťovny budou proplácet jen testy s žádankou od lékaře.

Témata:  vláda ČR Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky

Související

Aktuálně se děje

8. března 2026 9:23

Školačky z Brna udělaly dobrý skutek. Vrátily nalezenou peněženku

Ve světě se válčí, ale stále dochází i ke chvályhodným činům, které si zaslouží pochvalu. O jeden takový se v Brně postaraly dvě školačky, které našly peněženku a odevzdaly ji městským strážníkům. Uvnitř bylo přes 10 tisíc korun.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy