Vláda o výsledcích jednání informovala na webu. Zabývala se například přípravou Národního plánu obnovy, jehož aktualizaci v reakci na vývoj situace po roce 2021 a po navýšení objemu finančních prostředků, které může Česká republika získat, připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu a ministr pro evropské záležitosti.

Podle premiéra jdou práce na plánu do finále. "Budeme se k němu vracet na vládě ještě příští týden, protože je potřeba dořešit některé technické detaily související s aktuálními stanovisky Evropské komise, která jsou České republice známa teprve od minulého týdne. Jsme připraveni tu finalizaci provést rychle tak, abychom mohli všechny výhody Národního plánu obnovy využít," řekl Fiala.

Kabinet také v reakci na masivní záplavy po zničení hráze přehrady Nová Kachovka projednal okamžitou pomoc postiženým oblastem Ukrajiny. Resort obrany poskytne například cisterny pro rozvoz pitné vody, záchranné kruhy, motorová čerpadla na vodu nebo záchranné vesty.

"Budeme koordinovat i další pomoc z jednotlivých resortů. Pomoc už poskytlo Ministerstvo zahraničních věcí," dodal premiér. Šéf diplomacie Jan Lipavský (Piráti) podle webu ministerstva schválil poskytnutí mimořádné pomoci ve výši deseti milionů korun na pomoc s evakuací civilistů a s důsledky zničení přehrady.

"Útok na ukrajinskou přehradu Nová Kachovka nad obydlenými oblastmi je srovnatelný s použitím zbraně hromadného ničení proti civilistům. Rusko dále posouvá hranice své agrese. Tato brutalita bude odsouzena a potrestána," uvedl Lipavský.

Vláda rovněž vzala na vědomí plánovanou výstavbu nového justičního areálu v Českých Budějovicích v předpokládané hodnotě 680 milionů korun. Souhlasila také s poskytnutím celkem až 480 milionů korun na financování projektu Evropské hlavní město kultury 2028. Do finálového kola postoupila města České Budějovice a Broumov.