Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vláda schválila mimořádnou dodávku antibiotik ze zahraničí

Vlastimil Válek (TOP 09)
Vlastimil Válek (TOP 09)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Vláda na dnešním jednání schválila mimořádnou dodávku antibiotik ze zahraničí, na jejichž koupi budou využity prostředky z veřejného zdravotního pojištění. Česko se aktuálně potýká s nedostatkem některých antibiotik.

O schválení dodávky informoval na webu Úřad vlády. Kabinet dal souhlas s mimořádným opatřením, kterým ministerstvo zdravotnictví stanoví úhrady mimořádně dodaných antibiotik registrovaných v jiných státech EU.

"Jednání s výrobci a distributory mají výsledky. Daří se nám vyjednat mimořádné dodávky léčiv i urychlovat ty plánované. Díky tomu dnes vláda opět mohla vyslovit souhlas s úhradou mimořádně dodaných léčiv. Situace s léky by měla být stabilizována v první polovině května," uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Ministerstvo připomnělo, že pracuje na dlouhodobé strategii, která by vyřešila výpadky léčiv. Aktuálně dochází k vypořádávání připomínek novely zákona o léčivech. Jejím cílem je stanovení povinnosti výrobcům léčiv, aby v případě oznámení o přerušení dodávek zajistili dodávky léku pro české pacienty odpovídající jeho spotřebě na jeden až dva měsíce. Resort ji chce předložit do konce května.

Témata:  vláda ČR léky Vlastimil Válek

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 20:30

Smrt hvězdy kultovního seriálu Derrick. Fritz Wepper se rozhodl ukončit léčbu vážné nemoci

Koncem března zemřel slavný německý herec Fritz Wepper, kterého dobře znali i čeští diváci. Jeho manželka oznámila, že zemřel v mnichovském hospici. Slavnému herci bylo 82 let.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy