reklama

ANO vykázalo stejnou podporu v obou modelech. Mezi jednotlivými stranami se na druhém místě umístila ODS se ziskem 12,5 procenta. Třetí Piráti by zaostali o rovné procento. Desetiprocentní podporu má další opoziční hnutí SPD. Starosty a nezávislé by volilo sedm procent voličů. Samostatně by se do Sněmovny dostala i TOP 09 s pěti procenty.

V modelu s koalicemi je druhá koalice Spolu, kterou tvoří občanští demokraté, lidovci a TOP 09. Podpořilo by ji 18 procent dotázaných.

Mimo Poslaneckou sněmovnu by skončili sociální demokraté (4 %), Zelení (3 %) či komunisté (2,5 %). Ze současných parlamentních stran si nejhůře stojí lidovci, dvouprocentní podporu mají kromě nich také Svobodní a Trikolóra.

Volební průzkum společnosti Kantar CZ pro Českou televizi se uskutečnil od 13. listopadu do 1. prosince na vzorku 1029 respondentů.

V Česku se naposledy konaly volby do Poslanecké sněmovny před dvěma lety. Vyhrála koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) se ziskem 27,79 procenta před druhým ANO, které obdrželo 27,12 procenta hlasů.