reklama

"Pane poslanče Volný, pane poslanče Bojko, tak zhruba před deseti minutami jsem vás napomenul, abyste si nasadili roušky. Vy opakovaně porušujete vládní opatření. Já vás naposledy vyzývám, abyste si buď vzali ochranu úst, nebo vás vykážu," řekl Vondráček. "Zvyšujete riziko nákazy," vytkl jim a dodal, že je jim to všechno jedno. Poté je do konce jednacího dne vykázal.

Volný má zaplatit pokutu ve výši jednoho měsíčního poslaneckého platu za incident, kterého se dopustil na lednové schůzi. Předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) po varováních vypnul Volnému mikrofon se zdůvodněním, že nemluví k tématu.

Volný označil ČSSD za zkorumpovanou politickou partaj a její členy za zbabělce a pokrytce. Pak přišel mluvit na místo předsedajícího, jak předtím avizoval. Hanzel se mu v tom snažil zabránit. Na pomoc mu přišlo několik poslanců. Po strkanici Volný místo v doprovodu policejní ochranné služby opustil.

Volný se proti tomuto disciplinárnímu opatření ze strany mandátového a imunitního výboru odvolal. Nyní bude o sankci rozhodovat plénum Sněmovny, zřejmě se tak stane příští středu.

reklama