Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vražda mezi bezdomovci v Olomouci. Policie ji rychle objasnila

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Až osmnáct let za mřížemi hrozí obviněnému v případu čtvrteční vraždy muže v Olomouci. Soud poslal pachatele, který se k činu doznal, do vazební věznice. Obviněný usmrtil svého kamaráda po předchozí rozepři. 

Případ pro policisty začal ve čtvrtek ráno, kdy přijali oznámení o muži v bezvědomí v domě obývaném bezdomovci ve Střední Novosadské ulici. S hlídkou vyrazili na místo i záchranáři. Lékař následně zjistil, že muž je už několik hodin mrtvý. Od začátku panovalo podezření na cizí zavinění. 

Případu se proto chopili krajští kriminalisté. Nařízená pitva potvrdila, že jednačtyřicetiletý muž zemřel na následky mnohočetných zranění v oblasti hlavy a horní poloviny těla. 

"Na základě získaných informací a poznatků a po jejich pečlivém vyhodnocení se kriminalistům brzy podařilo zjistit pravděpodobného pachatele, kterého ještě tentýž den večer zadrželi. K činu se doznal. Kriminalistům uvedl, že svého kamaráda napadl po předchozí rozepři. Několika údery pěstí jej měl srazit na matraci, kde do jeho těla ještě kopal a dupal po něm. Poté z místa odešel pryč," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová.

Čtyřiadvacetiletý muž z Opavska, několikrát odsouzený recidivista, byl obviněn z vraždy, za kterou mu hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let. Soud akceptoval návrh na vzetí obviněného do vazby.

Témata:  vražda krimi Policie ČR Olomoucký kraj

Související

Aktuálně se děje

18. června 2026 12:28

Karel Šíp a tajný recept pro fotbalovou reprezentaci. Jednou už to zabralo

Mistrovství světa ve fotbale je v plném proudu. Po 20 letech se ho účastní i český národní tým, kterému nepochybně drží palce i slavné osobnosti. Zvlášť jedno jméno rezonuje po úvodní prohře v utkání s Jižní Koreou. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

České Dráhy

Na Colours of Ostrava můžete speciálním vlakem. Zahrají Gufrau

Také letos vypraví České dráhy na festival Colours of Ostrava speciální vlak Colours Expres. Ve středu 15. července dopraví návštěvníky z Prahy přímo do Ostravy a po skončení festivalu zajistí v neděli 19. července také pohodlnou cestu zpět. Cestující se mohou těšit na jízdu moderní soupravou ComfortJet, doprovodný program na palubě i možnost vyřízení festivalové akreditace už během cesty. Předprodej jízdenek na speciální vlak již byl zahájen.